• Blog
Patrik Krupař

Patrik Krupař

Facebook
User points3890 bodůUser reviews14 hodnoceníUser reviews37 přidaných posiloven

Hodnocení od uživatele · 14

Marvel Gym

31. 05. 2017
V Mladé Boleslavi jsem vyzkoušel skoro všechny posilovny a Marvel Gymu U Stadionu se žádná ani zdaleka nevyrovná. Atmosféra, vybavení a skvělý přístup pana majitele je to, co Marvel Gym odlišuje. Marvel je rozdělený na několik zón skrze dvě patra s tím, že se dá za dobrého počasí cvičit i venku před posilovnou. Nachází se zde dostatek vybavení jako třeba: 3 benche, klec na dřepy, dřevěná podložka na DL, veliký prostor s tatami pro cviky s vlastní vahou / stretching, několik lavic, spoustu jednoruček a celogumových kotoučů. Nicméně proč je v mých očích Marvel Gym jednička mezi posilovnami, je jednoznačně atmosféra. Atmosféru jako v Marvel Gymu jsem ještě nikde jinde nezažil, všichni jsou přátelští, pomůžou, namotivují. Lidi tu cvičí, protože je to baví, ne protože je nutí manželka. Je to tu akční, hudba hraje nahlas, lidé se povzbuzují. Tady holt nevadí, když si s činkou bouchnete nebo umažete zeď. Čistota. Marvel Gym je překvapivě čistý i přesto, že nikde nevisí žádné pravidla o čistotě nebo že se nesmí používat megnézko. Koneckonců magnézko je tu zdarma. A když borci převhrli plný kýbl s megnézkem, pan majitel přiběhl s vysavačem, okomentoval to slovy “To se stane”, poslal je cvičit a s úsměvem to sám uklidil. Marvel Gym doporučuji naprosto komukoliv, kdo si chce pořádně zacvičit. Jestli tě fitness baví a nikdy jsi v Marvelu ještě necvičil, tak určitě stojí za vyzkoušení. PS: Vedení Marvelu - jen tak dál! 👍
Hammer Strength je zkrátka špička mezi fitness v Praze. Za kvalitu se však připlácí, teda až na první vstup, který je gratis. Obsluha mi při první návštěvě vše vysvětila, byla velice příjemná a nápomocná. Dostupnost je naprosto bezproblémová - parkování zdarma v okolí a zastávka meta u nosu. Fitness je rozdělené na 3 části: stroje, protahování / břicho a funkční trénink (crossfit). Líbí se mi že každá sekce je promyšlená. Sekce na crossfit je úplně oddělená místnost se spoustou volného místa, os, hrazd. Sekce na protahování je potažená kobercem s řadou příslušenství. Je vidět že si někdo dal záležet na detailech. Vybavení je high-end, od strojů Hammer Strength po věci na crossfit od Rogue. Nic nechybí. Za zmínku stojí dvě klece na dřepy se zpevněnou dřevěnou podlahou. Sprchy a šatny jsou moderní, čisté, prostorné. Prostě to, co se čeká od toho nejlepšího. Cvičilo se mi fajn, lidi v pohodě. Hudba taky ušla. Na zdech žádné hloupé pravidla. První dojem na mě Hammer Strength udělal výborný. Je to sice pěkně drahý fitko, ale má to čím podpořit. Kdo si Hammer Strength může dovolit, nebude litovat. Alternativy jsou v okolí dvě: stejně prostorný, ale mnohem levnější Drfit v Řepích a poté menší, trochu méně luxusní, ale cenově dostupnější Form Factory ve Stodůlkách. PS: až ušetříš za vstup při první návštěvě, investuj do proteinu, který mají výborný. Dej si ho s sebou a na kelímek ti napíšou tvoje jméno, budeš se cítit jako superstar, garantuju.

Fitness 77

03. 11. 2017
Fitness 77 je malé, ale cenově dostupné fitness. Skvělé pro lidi z okolí, začátečníky i ty, mají rádi při cvičení spíše klídek. Fitness 77 jsem navštívil v pátek kolem 17. hodiny a překvapilo mě, že tu v tomto, jinak velmi rušném čase, nebylo moc lidí. Hudba hrála dostatečně nahlas, jak by to ve všech posilovnách mělo být. Jednoručky jsou v tomto fitness kovové a mají tu až do 60 kg (což mě překvapilo, protože jsem tu potkal cvičit převážně ženy). Kotouče jsou celokovové a oproti těm v ostatních posilovnách se zdají o dost těžší. Co tu chybí, je klec na dřepy a dostatek lavic na cvičení - ty jsou zde pouze 2. Další mínus vidím v malé kardio zóně, kde jsou dřevěné boxy a jedno TRX (které bohužel nejde nějak nastavit, protože je na něm karabina dotažená inbusem). Celkově: Fitness 77 je menší, vybavením průměrné, dobře dostupné fitko v Mladé Boleslavi. Díky tomu, nižší ceně i klidnější atmosféře si tu mnozí přijdou na své.

DrFit

26. 06. 2017
Před první návštěvou jsem měl obavy, že půjde o klasické fitko v obchoďáku vzhledem k umístění v “shopping pointu”, ale musím přiznat chybu. Drfit navštěvuji pravidelně již více než rok. Líbí se mi, že pro vyzkoušení nabízejí na 14 dní cvičení kompletně zdarma, stačí pouze vyplnit krátký dotazník (jméno, atd.). Jednotlivé vstupné se zde nevyplatí, za to členství je velmi výhodné a v Praze je cenově takřka bezkonkurenční. Navíc, díky členské kartě je fitness přístupné 24/7. Fitko je open space, rozdělené na 3 hlavní sekce, kardio, stroje a sekci dedikovaná volným váhám. Od prosince 2017 je tu i prostorná “crossfit” zóna, která se nachází od hlavní části fitka jen 5 metrů přes chodbu. Po otevření “crossfit” zóny je tu snad veškeré vybavení, které si člověk může jen přát. Alespoň 6 benchpressů, 10 běžeckých pasů, 8 lavic, nespočet hrazd, klec na dřepy, platforma na DL, 2 obří pneumatiky, prowler sled, atd atd. Nikdy se mi nestalo, že bych na nějaký stroj / pomůcku musel vyloženě čekat. Šatny a sprchy jsou velmi pěkné a moderní. K použití sprchy je nutné mít sprchy součástí členství (o pár korun dražší) nebo si je jednorázově přeplatit. Jediné, co musím vytknout je zanedbávání úklidu na toaletě, občas to chce vyměnit voňavky v pisoárech, po několika měsících používání jsou to spíše smraďavky. 🤢🙏 Atmosféra je OK, hudba (gymradio nebo mtv) občas hraje hodně potichu. TV s videoklipy mi přijdou, že zbytečně rozptylují, alespoň v “crossfit” zóně žádné nejsou. Shrnutí: nejlepší fitness v okolí Řep, jednoznačně doporučuji. 👍

Dream Gym

25. 06. 2017
Dream Gym je střední posilovna v klidné části města, kde se dá dobře zaparkovat a i zastávka MHD je nedaleko fitka. Obsluha byla při první návštěvě velmi příjemná a nápomocná. Před vstupem je nutná registrace i pro jednorázový vstup (stačilo nahlásit jméno). Šatny a sprchy jsou čisté, na toaletě ale teče z kohoutku pouze velmi studená voda. Stroje jsou zde značky Grün Sport (český výrobce), vypadají kvalitně a robustně. Jsou tu dva pořádné benchpressy, klec na dřepy, dřevěná plošina pro deadlift, a dokonce i rovná hrazda s dostatkem místa pro muscle-upy. Kotouče i jednoručky mají celokovové, jednoručky až do 60 kg. Dále tu je oddělená dostatečně velká místnost pro kardio, cviky s vlastní vahou, stretching, atp. Navíc tu najdeme i spoustu vybavení jako švihadla, zátěžové pytle, boxovací pytel. Bohužel nejvíce Dream Gym ‘kazí’ spousta nesmyslných pravidel, které jsou vyvěšené naprosto všude. Je vidět, že panu majiteli na fitku velmi záleží, ALE... Výsledkem je atmosféra, která mi připomíná hollywood set, kde má komparz (lidé jsou tu přátelští) za úkol bez vydání hlásky a kapky potu cvičit. Toto v kombinaci s cenami, které jsou v MB jedny z nejvyšších, vidím jako velké mínus. Abych to shrnul... Pokud hledáš velmi čisté fitko v MB s pořádným vybavením a nevadí ti si za cvičení připlatit, pak je Dream Gym pravá volba. Pro ty, kdo si chtějí zacvičit a zažít skvělou atmosféru, doporučuji vyzkoušet levnější Marvel Gym.

Form Factory

12. 03. 2018
Form Factory je středně velké, všestranně vybavené, moderní fitness. Na první pohled může zdát toto fitness nákladné, avšak je nutno podotknout že v ceně permanentky jsou zahrnuty skupinové lekce a sauna (a to se vyplatí). První vstup na vyzkoušení je gratis, což je super. Fitness je snadno dostupné jak je autem, tak metrem (zastávka stodůlky). Neplacené parkování je horší, ale je tu i placené podzemní parkování. Form Factory je spojením tradičního fitness centra a místa pro funkční tréninky jako crossfit. Stroje jsou nové a je jich tu celá řada, vybere si opravdu každý. Pásů na běhání je také dostatek, takže i ve špičce si každý zaběhá. V zadní části Form Factory se nachází volný prostoru pro cviky s vlastní vahou, crossfit, protahování, atp. Pro funkční tréninky je tu mnoho zajímavého vybavení: prowler sled (sáně), kruhy, zátěžová vesta, boxy na skákání, olympijské kotouče, atp. Samozřejmostí je klec na dřepy a spousta hrazd. Šatny jsou velice prostorné a velmi pěkné. Sprchy jsou taktéž velmi pěkné. Do skřínky je potřeba vlastní zámek, doporučuji si přinést (dá se ale zapůjčit). Obecně se mi první návštěva líbila a určitě Form Factory doporučuji. Je to nové, moderně zařízené fitness centrum v kterém si každý najde to svoje. Pro lidi orientované spíše na funkční tréninky (crossfit) doporučuji vyzkoušet z okolí ještě větší a levnější Drfit v Řepích a poté luxusnější, ale dražší Hammer Strength v Lužinách.

Gym Cornicula

27. 06. 2017
Cornicula je menší posilovna v rodinném domě s parkováním hned před vchodem. Vzhledem k umístění v rodinném domě jsou stroje rozmístěny kompaktně, například hned za vstupem je “kardio zóna” skládající se z běžeckého pásu a roweru. Šatny se nacházejí v předělané koupelně s pár skřínkami a jednou sprchou, jsou velmi malé a v zimě chladné. Kvůli velikosti šatny a že se v ni nachází sprcha předpokládám, že bude podlaha často mokrá. Samotná hlavní část fitness Cornicula se nachází v podzemí, vybavení je spíše zaměřené na rozmanitost strojů, nežli pro funkční tréninky. Nachází se tu 2 lavice, jednoručky jsou tu celokovové. Bench press je také samozřejmostí. Chybí vyhrazený prostor na mrtvý tah. Bohužel, místa je tu opravdu málo, takže člověk musí být opravdu kreativní, kde si zacvičí břicho, například v uličce. Atmosféra v Cornicule panuje přátelská “rodinná”, všichni které jsem tu měl příležitost potkal byli opravdu fajn a přátelští. Výzdobu fitness tvoří spousta plakátů slavných kulturistů (Phil Heath) s věnováním pro pana majitele. Zajímavostí je způsob placení, protože ve fitness není žádná obsluha, vstup se platí do “kasičky”. Iontový nápoj si též namícháte sami. Doporučuji pro všechny z okolí a nebo pro ty, kteří preferují “rodinnou” atmosféru.

Fitness Club Řepy

25. 06. 2017
Fitness club Řepy je středně velké fitness se starším vybavením a poklidnou atmosférou. Za mé návštěvy hudba hrála velmi potichu a bohužel z rádia. Vybavení je v Fitness club Řepy spíše podprůměrné, přesto se tu dá odcvičit vesměs všechno. K dispozici je omezený výběr jednoruček a chybí klec na dřepy. Kotouče jsou tu nekvalitně pogumované, je jich nedostatek a jsou většího průměru než osy, takže se musí používat zámky. Podlaha je tvořená kobercem, což není ideální pro odhazování činek. Cena za vstup absolutně neodpovídá vybavení. Sprchy a WC jsou čisté. Cvičil jsem s vlastním pitím, magnézkem a bez problému. I když jsem občas s osou bouchnul o zem při mrtvém tahu, nedostal jsem hned vynadáno. Abych to shrnul, Fitness club Řepy je posilovna pro lidi, kteří především upřednostňují klidnou atmosféru. Alternativou je 200 metrů vzdálené fitness DrFit, které je levnější, mnohem lépe vybavené a sám ho velmi doporučuji.

FitStar

25. 06. 2017

Marvel Gym

31. 05. 2017

Fitness Bunkr

31. 05. 2017